Konserwacja sufitu napinanego


Metody pielęgnacji


Sufit napinany, tak jak każdy inny materiał wymaga konserwacji i pielęgnacji. Producent daje 15 lat gwarancji na trwałość koloru i struktury folii. Jednakże z naszego doświadczenia - ponad 25-letniego - wiemy, że sufity które już zamontowaliśmy wymagają przeróżnej konserwacji i napraw spowodowane czynnikami zewnętrznymi.

Z tej przyczyny chcielibyśmy przedstawić Pañstwu kilka metod, które stosujemy, aby zachować blask i żywotność sufitów, dzięki czemu będą mogli Państwo cieszyć się na długie lata ze swojego sufitu:
Mycie sufitów napinanych


Sufity myjemy u naszych klientów po kilku a nawet kilkunastu latach od czasu montażu. Głównymi powodami są zmiana koloru na o ton ciemniejszy, tracenie odbicia lub po prostu zabrudzenie miejscowe. Posiadamy specjalne płyny, które przywrócą dawny blask i świeżość.

 

Pęknięcie/rozerwanie sufitu napinanego


Sufity same nie pękają i nie rozrywają się. Dzieje się tak tylko i wyłącznie gdy: Istnieje zbyt duża różnica temperatur. Sufit pracuje w temp. +5°C do +50°C. Oświetlenie jakie stosujemy nie może przekraczać 50°C - spowoduje to stopienie sufitu, a w konsekwencji rozrywanie go. Przedziurawienie sufitu.

Jesteśmy w stanie całkowicie (niewidocznie dla oka) usunąć zniszczenie tylko w przypadku uszkodzenia przy krawędzi sufitu. W innych jego częściach możliwe jest zaklejenie powstałej dziury lub wymiany na nowy.

 

Zalanie mieszkania


Zdarzyło nam się kilka takich awarii. W trakcie jednego serwisu wypompowaliśmy ok. 80 l. wody. Sufit obniżył się o ponad 1.5 metra tworząc „lej”. Jednak na to również mamy swoje sposoby - trudno w to uwierzyć, ale po odprowadzeniu wody, sufit po ponownym nagrzaniu wrócił do swojego pierwotnego kształtu bez śladu zalania. W ten sposób właściciel uniknął strat i remontu.

 

Insekty i kurz w sufitach transparentnych


W tym celu montujemy dwie warstwy folii. Gwarantują nie osadzanie się kurzu i insektów na suficie. Oprócz tego:

• Dokładne uszczelnienie listew,

• Dokładne uszczelnienie wnęki,

• Wymalowanie wnęki nad sufitem przed montażem,

• Spryskanie środkami na insekty.